مجهولات دنیای انسانها - شهر گم شده آتلانتیس پیدا شد

شهر گم شده آتلانتیس پیدا شد

دسته بندی : مجهولات متفرقه دنیای انسانها  
گروهی از محققان آمریکایی در نهایت توانستند موقعیت احتمالی شهر گمشده و افسانه ای آتلانتیس، کلانشهری افسانه ای که گفته می شود هزاران سال پیش به دلیل وقوع سونامی در گل و لای فرو رفته و ناپدید شده را بیابند.

به گزارش مهر، محققان می گویند باور کردن اینکه سونامی بتواند سازه ای به وسعت 90 کیلومتر را در خود ببلعد کمی دشوار است برای حل این راز قدیمی محققان از تصاویر ماهواره ای شهری غرق شده در شمال کادیز در اسپانیا استفاده کرده و توانستند در زیر لجنزارهای وسیع پارک دونا آنا نشانه هایی از شهری باستانی و مدفون شده را شناسایی کنند.

محققان طی دو سال گذشته از ابزارها و تکنولوژی های متعددی از قبیل رادارهای عمق، نقشه برداری دیجیتال و تکنیکهای اکتشاف در زیر آب  برای کشف این شهر استفاده کردند. بررسی و مقایسه نشانه هایی که از مهاجران آتلانتیس پس از خراب شدن شهر به جا مانده است میزان اطمینان محققان را از اینکه مکان یافته شده می تواند همان آتلانتیس باشد را افزایش داد.


افلاطون، فیلسوف یونانی در حدود دو هزار و 600 سال پیش درباره آتلانتیس مطالبی را نوشته و آن را جزیره ای توصیف کرده که در برابر دروازه ای قرار گرفته است که امروزه آن را ستونهای هرکول می نامند. با استفاده از جزئیاتی که افلاطون از این شهر بیان کرده محققان بر روی مناطق مدیترانه و اطلس متمرکز شدند زیرا این منطقه را منطبق ترین مکان برای یافتن آتلانتیس می دانستند.

وقوع سونامی برای قرنها در این منطقه به ثبت رسیده است و یکی از بزرگترین آنها موجی به اندازه یک ساختمان 10 طبقه بوده است که در نوامبر 1755 شهر لیسبون را درهم کوبید. بحث بر سر وجود داشتن یا نداشتن آتلانتیس هزاران سال است که ادامه دارد. در حالی که گفته های افلاطون تنها منبع تاریخی اطلاعاتی درباره این نشانه تاریخی به شمار می رود.

بر اساس گزارش رویترز، افلاطون در نوشته های خود ذکر کرده که آتلانتیس در یک شب و یک روز کاملا ناپدید شده و در اعماق دریا غرق شد.دانشمندان قصد دارند به زودی اکتشافات بیشتر را بر روی این منطقه آغاز کنند.

منبع : تابناکنویسنده: پرواز | چهارشنبه هشتم آذر 1391 - 13:29

آخرین مطالب

» ماجراها,خاطرات و تجربیات شخصی خوانندگان وبلاگ ( چهارشنبه سی ام اسفند 1391 )
» زمین در آستانه ششمین دوران انقراض بزرگ ( چهارشنبه هشتم مرداد 1393 )
» تصاویری از قتل عام داعش در یک مهمانی زنانه (16+) ( دوشنبه سی ام تیر 1393 )
» مخترعاني که به‌دست اختراعاتشان کشته شدند ( چهارشنبه یازدهم تیر 1393 )
» کور شدن 70000 نفر از مردم کرمان توسط آقامحمدخان ( چهارشنبه چهارم تیر 1393 )
» جهان ما چقدر بزرگ است ؟ ( شنبه سی و یکم خرداد 1393 )
» جنایات گروه تروریستی و تکفیری داعش ( جمعه سی ام خرداد 1393 )
» اگر زمین از چرخش بایستد...؟ ( پنجشنبه بیست و نهم خرداد 1393 )
» ارتباط با موجود ماورایی و غیرارگانیک بنام کریون ( یکشنبه هجدهم خرداد 1393 )
» انسانهای قبل از حضرت آدم ( پنجشنبه پانزدهم خرداد 1393 )
» عالم ارواح و روحهای سرگردان ( چهارشنبه چهاردهم خرداد 1393 )
» روح سرگردان یک دختر ( پنجشنبه یکم خرداد 1393 )
 

مطالب جدید

نویسندگان

ADS

درباره ما

آمار بازدید

مطالب برگزیده